Vše o jazyce německém

Němčina výslovnost

Co se týče výslovnosti, tak je němčina poměrně jednoduchá i když se to na první pohled příliš nezdá, tak tomu tak skutečně je. V první řadě je výhodou, že se nemusíte učit vyslovovat každé slovo zvlášť, jako v angličtině, ale stačí, když si zapamatujete a osvojíte pár základních pravidel pro správnou výslovnost a pak už bez problémů přečtete každý text.

V němčině je třeba brát ohled na dlouhé a krátké samohlásky, které určují, jak se bude slovo vyslovovat.

Dlouze se vyslovují všechny samohlásky, které mají za sebou pouze jednu samohlásku nebo žádnou souhlásku. Dále se dlouze vyslovují samohlásky, za kterými následuje písmenko H, proto H už ve slově nebo větě nevyslovujeme. Naopak krátce se vyslovují všechny samohlásky, po kterých jsou dvě nebo více souhlásek.

Pokud máte tohle naučeno a učí se samozřejmě nejlépe praxí a mluvením, tak už vám zbývá jen si osvojit, jak se jednotlivé písmenka vyslovují. V němčině totiž platí několik pravidel, takže se Z vyslovuje jako C, TS se vylovuje jako C nebo se písmeno CH vyslovuje jako K. Jakmile si tohle zaryjete do paměti, tak se rozhodně neztratíte a naučíte se správně mluvit německy.

K výslovnosti je pak nutné přidat akcent, kterými jsou Němci proslulí a máte ve výslovnosti vyhráno.

Komentáře jsou uzavřeny.

Chcete pracovat v zahraničí? Podívejte se na brigády v Německu, vyberete si vaši oblíbenou brigádu.