Vše o jazyce německém

Životopis v němčině vzor

Pokud budete hledat práci v Německu nebo v nějaké jiné německy mluvící zemi, tak budete s největší pravděpodobností potřebovat životopis v němčině. V dnešní době se posílá většinou jen strukturovaný životopis a někde také třeba motivační dopis.

První se podíváme na určité hlavní náležitosti, které by měl obsahovat německý strukturovaný životopis. V prvé řadě jsou to samozřejmě Vaše osobní údaje, tedy jméno a příjmení, trvalé bydliště, telefonní číslo a také e-mail. Dalším bodem pak bude vzdělání, neboli Bildung v německém jazyce.

Zde klasicky vyplníte všechny školy, které jste absolvoval, plus samozřejmě časové intervaly studia. Dále můžete také doplnit různé doplňující informace ke vzdělání, jako například absolvování různých jazykových kurzů, účast v nějakých jazykových soutěžích a tak podobně. Dále přichází na řadu Vaše praxe, neboli Berufpraxis.

Zde tedy samozřejmě napíšete Vaše předchozí zaměstnání, Vaši pozici a všechny doplňující informace, které by Vám mohli pomoci. Dále přichází na řadu například Vaše jazykové znalosti, neboli Sprachkenntnisse. Zde napíšete všechny jazyky, které ovládáte a samozřejmě úroveň používání.

Pak třeba Vaše znalosti v oblasti IT, Vaše koníčky a další doplňující informace, jestli vlastníte řidičák a tak podobně. Snažte se zkusit vypsat opravdu všechno, neboť nikdy nevíte, co upřednostní Váš životopis před nějakým jiným.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Němčina pro obchodníky, Výuka němčiny a označen , , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.

Chcete pracovat v zahraničí? Podívejte se na brigády v Německu, vyberete si vaši oblíbenou brigádu.