Vše o jazyce německém

Německý jazyk

Německý jazyk je hned druhým nejrozšířenějším jazykem na světě. I přes to, že se zdá němčina na naučení poměrně složitá, tak tomu není úplně pravdou. Nejtěžší jsou na němčině obchodní znalosti a odborná slovíčka, která se ale nemusí všichni nutně učit, pokud to nemají v oboru.

Samozřejmě, že pokud se chystáte do Německa pracovat jako doktor, tak musíte mít znalosti. Jinak se dá plynule německy naučit za pomocí knížek, poslechů a pravidelné komunikace. Pokud jste měli výuku němčiny na základní a střední škole, úspěšně jste složily maturitní zkoušku z jazyka, tak pro vás další pokračování nebude příliš velkým problémem.

Buď se můžete přihlásit do kurzu, který je ale nejen finančně, ale i časově náročný nebo se učit samostudiem. Samostudium je pravděpodobně tou nejlepší variantou, protože si svůj čas řídíte úplně sami, ale musíte si samozřejmě obstarat různé materiály vhodné pro výuku. V první řadě je dobré koupit si učebnici pro pokročilé němčináře, různé testy, které se ale dají i s výsledky najít i na internetu a audionahrávky.

Audionahrávky můžete poslouchat nejen doma, ale i při cestě do zaměstnání, do školy nebo v autě. Dokonale si tak můžete procvičit výslovnost správné němčiny, naučit se i některá nová slovíčka. Součástí některých učebnic jsou i DVD, na kterých jsou filmy v němčině, ve kterých jsou použity poměrně jednoduché věty.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Němčina pro obchodníky a označen , , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.

Chcete pracovat v zahraničí? Podívejte se na brigády v Německu, vyberete si vaši oblíbenou brigádu.