Vše o jazyce německém

Filmy v němčině

Němčinu stejně jako všechny jiné jazyky se nejlépe naučíme tak, že budeme jazykem hovořit. Mnoho z nás k tomu ale nemá možnost, buď se učí němčinu sami nebo ve skupince a tam tu možnost mají, ale příležitostí k mluvení je málo.

Učení němčiny tak mohou všichni z nás doplnit tím, že budou buď poslouchat nebo se dívat na německé mluvené filmy. Filmů je opravdu dostatek. Pro úplné začátečník je nutné vybírat filmy, které jsou namluvené v jednoduchých větách, jsou namluveny pomalu a srozumitelně. Těžko by si takový začátečník překládat celý film, když je namluvený pro rodilé Němce.

Naopak osobám, kteří už jsou v němčině pokročilý se doporučují filmy, které jsou plynule namluvené a jsou určeny pro pokročilé němčináře. Němčina není tak těžká, jak se může n první pohled zdát. Důležité je naučit se výslovnost a slovíčka a pak už jde všechno snadno. Filmy v němčině jsou rozhodně dobrým motivem, jak se správně naučit výslovnost a jak se naučit poslouchat německy. Stejně jako v jiných jazycích se jedná o velice účinnou učební metodu.

Filmy je možné zakoupit nejen v kamenných prodejnách, ale i na internetu, kde je jasně u každého filmy napsáno, zda se hodí pro začátečníky nebo pro pokročilé, případně jsou zařazeny do několika kategorií.

Komentáře jsou uzavřeny.

Chcete pracovat v zahraničí? Podívejte se na brigády v Německu, vyberete si vaši oblíbenou brigádu.