Vše o jazyce německém

Měsíční archív: Září 2014

Němčina pro začátečníky a samouky

Chcete se naučit německy, ale nehodláte investovat do jazykového kurzu? Není se čemu divit, protože pokud máte odhodlání, vůli a chcete na jazykových znalostech skutečně pracovat, není důvod, abyste chodili právě do některého z běžně nabízených jazykových kurzů. Německy se totiž naprosto bez problémů můžete naučit i doma, budete-li se studiu jazyků skutečně věnovat. Jak ale začít a jaké učebnice nebo různé učební materiály si budete muset v první řadě pořídit? Poradíme vám!

V současné době najdete na trhu celou řadu učebních materiálů, včetně klasických školních učebnic a pracovních listů, jež se věnují osvojení základních znalostí němčiny. Právě začátečnické prospekty jsou tím nejlepším řešením, jak se postupně naučit základní slovíčka, německé běžně používané fráze, osvojit si slovní zásobu i základní skládání vět. Je vhodné začínat naprosto od začátku, protože hned, jak se naučíte slovíčka a naučíte se skládat věty, můžete se pustit do komunikace. Tu si navíc můžete zajistit na internetu, kde jsou konverzace v rámci výuky cizích jazyků naprosto běžnou záležitostí.

Jak ale správně vybrat právě učebnice a pracovní listy pro samostatnou výuku němčiny? Není to snadné, to je pravda, ale dáte-li na reference a projdete si některé učebnice předem, rozhodně nemůžete koupit špatně. Slovíčka se můžete poměrně snadno naučit tak, že si k nim denně sednete a budete se je učit. Se skládáním vět je to ale o něco náročnější a proto je nutné volit takové učební materiály, kde je naprosto přesně a jasně napsáno, jak se v němčině věty skládají a v jakých časech. V rámci samoučení cizích jazyků je vždy na prvním místě znalost slovíček a skládání vět, v druhé řadě je to pravidelná konverzace a naučení se správné gramatiky.

V rámci procvičení a chycení se správné výslovnosti se pak můžete spolehnout na namluvená CD a DVD, kde je výslovnost velmi dobře slyšet.

Vložil Učíme se němčinu | Štítek , , , | Zanechat komentář

Intenzivní kurzy němčiny

Plánujete, že se v dohledné době naučíte němčinu? Nebo si jen chcete osvojit dosavadní znalosti a dál pokračovat samoučením? Tak jako tak se podívejte na nabídku jazykových kurzů, která je velmi rozsáhlá a na základě svého volného času i dostupných finančních prostředků si můžete vybrat vhodný kurz, který bude zcela odpovídat vašim potřebám a požadavkům.

Intenzivní kurzy němčiny mohou být probíhat několik týdnů, ale i měsíců. Slovo intenzivní je v tomto případě použito hlavně u těch kurzů, kde na sebe den po dni hodiny němčiny navazují. Zpravidla tak budete kurz navštěvovat od pondělí do pátku, denně se vám tak dostane zhruba dvou až tří hodin výuky cizího jazyka.

Jde o ideální způsob, jak si v nejbližší době osvojit základy jazyka, aniž byste museli na nějakou dobu odcestovat do zahraničí, kde se denně budete věnovat jen a jen komunikaci. Na co je ale dobré při výběru vhodného kurzu hledět a jak vlastně vybrat jazykový kurz na základě vašich znalostí?

Nedívejte se jen na cenu. Pokud jsou některé kurzy příliš levné, dobře se podívejte na důvody. Zejména pak hleďte na to, aby se během kurzu střídali dva lektoři. Jeden by měl být český lektor, který dokáže vybranou látku dobře vysvětlit v rodném jazyce a druhým by měl být zahraniční lektor neboli rodilý mluvčí. Velkou roli hraje i počet studentů ve skupině, optimální počet studentů na jeden intenzivní kurz je do deseti osob.

Obecně jsou nabízeny intenzivní kurzy němčiny pro začátečníky, středně pokročilé, pokročilé a následně pro osoby, jež se potřebují naučit odbornou němčinu v rámci uplatnění v určitých oborech. Na základě svých jazykových znalostí vyberte kurz, pokud nebudete muset absolvovat vstupní test, který vám do vhodné skupiny pokročilosti zařadí na základě prokázaných znalostí.

Vložil Učíme se němčinu | Štítek , , , | Zanechat komentář

Kurz němčiny pro firmy

Potřebujete zajistit adekvátní jazykové vzdělání pro své zaměstnance? Je ve vašem zájmu, aby jejich znalost němčiny byla na té nejlepší možné úrovni? Kurzy němčiny je totiž možné zajistit i pro firmy, v jejichž zájmu je, aby byli zaměstnanci neustále ve svém oboru vzděláváni.

Zvlášť, pokud jsou jazykové znalosti jednou ze základních nebo částečných náplní práce a komunikace převážně v němčině je tak bezpochyby na místě. Jak ale takové kurzy probíhají, kolik zaměstnanců je možné do kurzu přihlásit a jaké jsou konečné výsledky? Věřte, že v tomto případě se rozhodně nejedná o promarněné peníze.

Kurzy němčiny mohou probíhat jak v prostorách jazykové školy, tak i v místě pracoviště. Více méně záleží jen na zaměstnavateli nebo na dohodě mezi jednotlivými zaměstnanci, kde bude výuka pravidelně probíhat. Prostory jazykových škol jsou ale v mnoha ohledech ideálním řešením a to už jen z toho důvodu, že jazyková škola je schopna zajistit veškeré učební pomůcky a prostředky. Počet účastníků kurzu je velmi individuální a více méně záleží hlavně na dohodě mezi jazykovou školou a objednatelem kurzu, kolik osob bude v kurzu přihlášeno. Obecně se ale doporučuje, aby byla výuka efektivní, maximální počet do deseti osob.

Výuka němčiny v rámci firemních zaměstnanců je velmi efektivní a to hlavně z toho důvodu, že se účastníci mezi sebou vzájemně znají, necítí tak stud a mohou lépe komunikovat mezi sebou. Během kurzů je kladen důraz hlavně na gramatiku a hlasový projev jednotlivce, konverzace jsou na prvním místě, a pokud jde o obohacení slovní zásoby, na tom musí zapracovat každý jednotlivec zvlášť a ve svém volném čase.

Ceny kurzů se pohybují v rozmezí od 500,- Kč za jednu hodinu výuky a cena se vztahuje jen na jednoho z případných přihlášených do firemního jazykového kurzu.

Vložil Intenzivní kurzy | Štítek , , , | Zanechat komentář
Chcete pracovat v zahraničí? Podívejte se na brigády v Německu, vyberete si vaši oblíbenou brigádu.