Vše o jazyce německém

Měsíční archív: Únor 2013

Kurzy němčiny Brno

Pokud se chcete začít učit německy nebo si jen zlepšit své gramatické nebo komunikační dovednosti, tak je asi nejlepším způsobem využít služeb různých jazykových společností, které nabízejí jazykové kurzy.

Můžete si samozřejmě na druhou stranu nakoupit nějaké učebnice pro samouky, vyzkoušet různé internetové online kurzy, avšak nic není tak efektivní jako intenzivní jazykový kurz.

Jednou z nejznámějších společností, která tyto jazykové kurzy poskytuje, je například Tutor. Tutor má opravdu široké portfolio služeb. Každým rokem nabízí více než sedm set různých vzdělávacích kurzů pro širokou veřejnost.

Jedná se například o kurzy přípravné, profesní a samozřejmě v největší míře o kurzy jazykové. Mezi další nabízené služby pak patří například poskytování komplexních vzdělávacích programů pro jednotlivce i firmy, takzvané outdoorové programy, vzdělávací audity, jako například jazykové audity, audity profesních znalostí a dovedností.

Dále nabízí také poradenství ve vzdělávání zadarmo, on-site a couching tréninky, internetové studovny a moderní výuková centra po celé České republice. Tutor pak pronajímá také školící prostory a učebny, samozřejmostí je wi-fi připojení a tak dále.

Kde tedy všude můžete školící pobočky společnosti Tutor najít? V současné době se jedná například o Prahu, Plzeň, Brno, Hradec Králové, České Budějovice, Ostravu, Ústí nad Labem, Olomouc a Zlín, přičemž každým rokem probíhá další a další rozšiřování.

Vložil Kurzy v Brně | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Životopis v němčině vzor

Pokud budete hledat práci v Německu nebo v nějaké jiné německy mluvící zemi, tak budete s největší pravděpodobností potřebovat životopis v němčině. V dnešní době se posílá většinou jen strukturovaný životopis a někde také třeba motivační dopis.

První se podíváme na určité hlavní náležitosti, které by měl obsahovat německý strukturovaný životopis. V prvé řadě jsou to samozřejmě Vaše osobní údaje, tedy jméno a příjmení, trvalé bydliště, telefonní číslo a také e-mail. Dalším bodem pak bude vzdělání, neboli Bildung v německém jazyce.

Zde klasicky vyplníte všechny školy, které jste absolvoval, plus samozřejmě časové intervaly studia. Dále můžete také doplnit různé doplňující informace ke vzdělání, jako například absolvování různých jazykových kurzů, účast v nějakých jazykových soutěžích a tak podobně. Dále přichází na řadu Vaše praxe, neboli Berufpraxis.

Zde tedy samozřejmě napíšete Vaše předchozí zaměstnání, Vaši pozici a všechny doplňující informace, které by Vám mohli pomoci. Dále přichází na řadu například Vaše jazykové znalosti, neboli Sprachkenntnisse. Zde napíšete všechny jazyky, které ovládáte a samozřejmě úroveň používání.

Pak třeba Vaše znalosti v oblasti IT, Vaše koníčky a další doplňující informace, jestli vlastníte řidičák a tak podobně. Snažte se zkusit vypsat opravdu všechno, neboť nikdy nevíte, co upřednostní Váš životopis před nějakým jiným.

Vložil Němčina pro obchodníky, Výuka němčiny | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Němčina online

Výuku německého jazyka můžete podstoupit různými způsoby. Můžete se stát samoukem, kdy si nakoupíte různé učebnice pro samouky, můžete začít navštěvovat nějaké kurzy, které organizuje například společnost Tutor a tak podobně, a nebo se můžete podívat po nějakých online kurzech němčiny, které si můžete dělat v pohodlí domova na internetu.

Jde však o to, že většina takových online kurzů, které jsou zdarma, není moc kvalitních. Samozřejmě naleznete poměrně dobré a kvalitní online kurzy, avšak za ty si již budete muset zaplatit.

Avšak pokud si chcete třeba jenom němčinu nějak zopakovat, tak takové online kurzy němčiny zdarma můžou být docela ideální. Oblíbenou stránkou na výuku němčina je například internetová stránka nemcina-zdarma.cz. Po levé těchto stránek naleznete menu, které je rozděleno na několik základních přehledných kategorií.

Jedná se například o kategorie jako Gramatika, Konverzace, Návody a triky, Recenze, Slovní zásoba a nebo třeba Testy, ve kterých si můžete ověřit co jste se dosud naučili. Jinak jednotlivé lekce jsou zde zaměřené na určité věci. Naleznete zde články o výuce množného čísla, cvičení neurčitých zájmen, předložky a koncovky členů, slovesa a tak podobně.

Vložil Němčina online kurzy | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Němčina pro začátečníky Brno

Jestliže uvažujete nad tím, že začnete s němčinou, tak samozřejmě můžete, přičemž máte spoustu možností. Můžete se stát samoukem a nakoupit si nějaké učebnice němčiny pro samouky, můžete využít různých internetových kurzů, přičemž nějaké (samozřejmě méně kvalitní) můžete najít dokonce zadarmo a nebo si můžete zaplatit klasický navštěvovací kurz u nějaké jazykové společnosti.

Jednou z nejznámějších společností, která poskytuje také jazykové kurzy, je například jazyková škola Tutor. Tutor má své vzdělávací pobočky na mnoha místech České republiky, takže jsou kurzy dostupné v podstatě všem.

Kurzy zde naleznete jak celoroční, půlroční, tak také například prázdninové a tak podobně. Pokud se chcete raději vzdělávat sám, tak není nic jednoduššího než se podívat po nějakých učebnicích pro začátečníky. Hodně takových učebnice naleznete například v různých internetových knihkupectvích. Jedním takovým je například internetové knihkupectví, které naleznete na internetové adrese ucebnice.com.

Takových učebnice zde naleznete opravdu veliké množství, přičemž u každé naleznete krátký popisek, na co se specializuje a co v ní naleznete. Je pak už jenom na Vás, jakou učebnici si vyberete.

Vložil Kurzy v Brně | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Učebnice němčiny pro samouky

Učebnicí německého jazyka je v současné době samozřejmě opravdu veliké množství, různých typů a druhů od různých nakladatelství. Máme učebnice, které jsou určené například pro základní školy, pokročilejší učebnice pro střední nebo vysoké školy a nebo také třeba učebnice pro domácí samouky.

Existuje samozřejmě také veliké množství různých interaktivních internetových kurzů, které si můžete zaplatit. Pokud byste se chtěli podívat na nějaké učebnice německého jazyka, tak se můžete mrknout do nějakých internetových knihkupectví.

Jedno také internetové knihkupectví naleznete například na internetové adrese knihy.abz.cz. Naleznete zde po levé straně stránky mnoho kategorií, přičemž si vyberte hlavní kategorii Naučná literatura, podkategorii Jazyky a sekce Němčina. Zde si také dále můžete vybrat, jestli budete chtít nějaké prospekty na cvičení, na konverzaci, maturitní otázky, pravopis, mluvnici, slovníky německého jazyka, učebnice škol středních, učebnice pro samouky a tak podobně.

Jednou takovou velice oblíbenou učebnicí, která je určená zejména pro studenty středních, vysokých i jazykových škol, je například Moderní učebnice němčiny od Věry Hoppnerové a Lenky Jaucové. Kniha má celkově 357 stran, byla vydána roku 2010 a můžete si ji pořídit za cenu 381 korun.

Vložil Učební materiály | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Překlad z němčiny do češtiny

Společností, u kterých můžete využít služeb, jako jsou například překlady z německého jazyka do čeština, je samozřejmě poměrně veliké množství. Jednou z takových společností je například společnost s ručením omezeným Didactus.

Jedná se o společnost, která poskytuje opravdu profesionální a kvalitní služby v oblasti tlumočení a překladatelství. Zákazníkům, kteří využijí služeb této společnosti, nabízejí pracovníci zejména flexibilitu, kvalitu, individuální přístup a také velmi příznivé ceny. Společnost zajišťuje především překlady do jazyků, které jsou běžné v zemích Evropské Unie.

Můžete se však se společností dohodnout na překladu i jiných jazykových světových kombinací. Termín konečného vyhotovení překladu se stanovuje samozřejmě na základě velikosti a rozsáhlosti překládaného textu. Pokud jde o cenu, tak tu se dozvíte vždy předem. Cena se stanovuje podle počtu slov originálního textu.

Takže je samozřejmě ideální dodat potřebný text v elektronické podobě, kde je hned vidět, kolik je v textu slov. Pokud byste dodali text v papírové formě, tak se cena stanovuje podle slov v přeloženém  textu, plus navíc deset procent z celkové částky.

Vložil Němčina pro obchodníky | Štítek , , , , | Zanechat komentář
Chcete pracovat v zahraničí? Podívejte se na brigády v Německu, vyberete si vaši oblíbenou brigádu.