Vše o jazyce německém

Měsíční archív: Březen 2012

Německý jazyk

Německý jazyk je hned druhým nejrozšířenějším jazykem na světě. I přes to, že se zdá němčina na naučení poměrně složitá, tak tomu není úplně pravdou. Nejtěžší jsou na němčině obchodní znalosti a odborná slovíčka, která se ale nemusí všichni nutně učit, pokud to nemají v oboru.

Samozřejmě, že pokud se chystáte do Německa pracovat jako doktor, tak musíte mít znalosti. Jinak se dá plynule německy naučit za pomocí knížek, poslechů a pravidelné komunikace. Pokud jste měli výuku němčiny na základní a střední škole, úspěšně jste složily maturitní zkoušku z jazyka, tak pro vás další pokračování nebude příliš velkým problémem.

Buď se můžete přihlásit do kurzu, který je ale nejen finančně, ale i časově náročný nebo se učit samostudiem. Samostudium je pravděpodobně tou nejlepší variantou, protože si svůj čas řídíte úplně sami, ale musíte si samozřejmě obstarat různé materiály vhodné pro výuku. V první řadě je dobré koupit si učebnici pro pokročilé němčináře, různé testy, které se ale dají i s výsledky najít i na internetu a audionahrávky.

Audionahrávky můžete poslouchat nejen doma, ale i při cestě do zaměstnání, do školy nebo v autě. Dokonale si tak můžete procvičit výslovnost správné němčiny, naučit se i některá nová slovíčka. Součástí některých učebnic jsou i DVD, na kterých jsou filmy v němčině, ve kterých jsou použity poměrně jednoduché věty.

Vložil Němčina pro obchodníky | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Výuka německého jazyka

Němčinu je možné se naučit několika způsoby. Poměrně dobré je, pokud jste měli němčinu na základní a střední škole jak předmět, ze kterého jste ve finále maturovali. V tomto případě se předpokládá, že máte znalosti alespoň základní a můžete se tedy přihlásit do kurzu pro pokročilé.

Samozřejmě je možné se přihlásit i do kurzu pro začátečníky, ale tady se skutečně vše probírá od naprostých základů tak, aby tomu všichni porozuměli. Výuka v kurzu probíhá obvykle několikrát do týdne, obvykle po dvou hodinách. Výuka probíhá v malých skupinkách po 6-8 lidech, kde jsou s jazykem všichni na přibližně stejné úrovni. Součástí výuky je nejen konverzace, kde jsou všichni absolventi nuceni mluvit mezi sebou německy za dohledu lektora, ale i výuka, která probíhá, jako klasická školská.

Po každé hodině jsou všem zúčastněným zadány úkoly, které mají povinnost do příští výuky vypracovat, tím si zároveň všechny znalosti osvojí.

Jazyk se samozřejmě můžete naučit i samostudiem, které probíhá výhradně doma, podle toho, jak má kdo čas a osoba se učí zcela sama pouze za pomoci knížek, učebnic nebo internetu. Vzhledem k tomu, že se v dnešní době dají a internetu najít poměrně dobře vypracované plány, jak se správně německy naučit, tak má každý možnost podle svých představ s učivem začít.

Zároveň je možné dokoupit si různá cvičení, podle kterých zjistíte, jaké jsou vaše dosavadní znalosti.

Vložil Výuka němčiny | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Němčina pro samouky

Německy se můžete naučit nejen v kurzech nebo ve škole, ale dokonce i samostudiem doma a za pomocí knih, učebnic a samozřejmě internetu. Hlavně díky internetu je v dnešní době výuka tak jednoduchá, protože jsou na jednotlivých stránkách k dispozici cvičení, učebnice nebo audionahrávky, díky kterým se pohodlně můžete naučit němčinu z domova. Už nemusíte trávit dlouhé cesty, aby jste přijeli na kurz, ale pokud máte vůli a chuť naučit se cizí jazyk, tak máte možnost začít okamžitě.

Ještě před tím, než začnete se svojí samostatnou výukou, tak by jste měli navštívit knihkupectví, kde si zakoupíte nejen učebnici pro začátečníky, ale i cvičebnici s výsledky, které jsou obvykle součástí knihy.

Na internetu si pak můžete vytisknout některé testy, díky kterým si svoje znalosti budete procvičovat. Některé testy se dají zakoupit i v knihkupectví nebo na internetu v podobě malých knížek. Nejčastěji rodiče dávají svoje děti do kurzů cizího jazyka už v raném věku. Pro ty je vhodné zakoupit jim knížky a testy s obrázky, které je možné dokonce i vybarvovat. Snadněji a s velkou pílí se tak budou učit nebo si jen učivo procvičovat.

Účinnou metodou jsou i audionahrávky, díky kterým si nejen vaše dítě, ale i vy můžete natrénovat správnou výslovnost slov a písmen.

Vložil Výuka němčiny | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Němčina online zdarma

Plynule německy se můžete v dnešní době naučit i na internetu. Vzhledem k tomu, že několik desítek internetových stránek nabízí výuku online a dokonce zadarmo, tak se stále více lidí, kteří mají zájem naučit se německy obracejí právě na tyto stránky.

Není se taky čemu divit. Než aby si lidé platily drahé kurzy, které jsou sice efektivní, ale velice finančně a časově náročné, tak se raději obrátí právě na tyto stránky.

Na stránkách najdete nejen postupy, jak začít s učivem němčiny, ale dokonce i různá cvičení podle jednotlivých lekcí, které velice usnadní a zpříjemní vaši samostatnou výuku. Výhodou tohoto typu učení je, že si svůj čas řídíte naprosto sami. Pokud máte čas, tak se učíte a pokud ho nemáte, tak to necháte na příští den. Výhodou je, že nemusíte chodit na žádné kurzy, ale vše si pohodlně děláte z domova. Po samostatném probrání několika lekcí je vhodné, aby byla sjednána schůzka s osobou, která vás doučí nedostatky, které mezi lekcemi jsou. Je to skutečně velice účinná metoda, kterou se německy už naučila nejedna osoba.

K dispozici jsou na stránkách i některá cvičení nebo podklady, které je možné si vytisknout a podle nich pracovat. Mnohdy je také vhodné pořídit si učebnici němčiny.

Vložil Němčina online kurzy | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Němčina pro začátečníky

Když se začíná s výukou němčiny, tak je pro mnoho lidí nebo studentů problémem naučit tu správnou výslovnost a zapamatovat si, jak se jednotlivá slova nebo písmena vyslovují. Při troše praxe ale zjistíte, že na tom skutečně není nic těžkého, a že to hravě zvládne každý z vás hned za pár dní.

Pokud máte zájem naučit se opravdu dobře německy, tak je vhodné přihlásit se do kurzu, který probíhá pod vedením zkušených lektorů a pedagogů, kteří němčinu dokonale ovládají.

V dnešní době rodiče velice lpí na tom, aby jejich dítě umělo alespoň dva jazyky a tak je hned od dětství přihlašují do kroužků, kde se německy nebo anglicky mluví. To je skutečně velice dobrá volba, protože si už v dětství díte zafixuje různá slovíčka a fráze, které v praxi bude umět použít. Pro děti je výuka mnohem jednodušší než pro dospělé, kteří nemají na učení příliš moc času.

Úplnému začátečníkovi je rovněž doporučeno dokoupit několik chytrých učebnic jejichž součástí jsou i audionahrávky, díky kterým si dobře zapamatuje, jak jednotlivá slova vyslovovat. Pokud jste začátečníkovi zakoupily i cvičení, tak je ke každému k dispozici výsledek, podle kterého je možné jeho práci zkontrolovat. Cvičení jsou vhodná nejen pro začátečníky, ale dokonce i pro pokročilé.

Vložil Pro začátečníky | Štítek , , , | Zanechat komentář

Výuka němčiny

Jestli máte zájem naučit se německy, tak to samozřejmě můžete uskutečnit hned několika způsoby. Pokud jste měli výuku němčiny na střední a základní škole, tak jistě máte alespoň základy a dokážete se plynule domluvit bude pro vás nejlepší volbou jazykový kurz pro pokročilé němčináře, ve kterém pouze zdokonalujete svoje znalosti a dokonce se můžete i něčemu novému přiučit.

Pro naprosté začátečníky je vhodné přihlásit se do kurzu, kde se veškeré základy německého jazyka probírají úplně od základů.

V kurzu je obvykle přihlášena malá skupinka, která je nucena společně komunikovat za pomocí lektora pouze v němčině, aby si snadněji jazyk zapamatovali. Každý člen skupinky pak dostane do další výuky úkoly, které musí zpracovat, tím si samozřejmě celé učivo zopakuje a snadněji zapamatuje. Pokud příliš nevyhledáváte učení ve skupinkách, tak máte možnost naučit se německy sami za pomocí knížek, učebnic nebo jiných skript a poslechových cvičení nebo audionahrávek.

Díky tomu, že je v prodeji skutečně několik desítek cvičení a odborných knih, jak správně s výukou němčiny začít bude pro vás jazyk hračkou. V tomto případě je dobré zařídit si doučování, kde vás zkušená osoba, která zná jazyk a má obvykle základy pedagogiky přesně navede, jak postupovat. Výslovnost slovíček se ale musíte naučit sami mluvením a odposlechem.

Vložil Pro začátečníky | Štítek , , , | Zanechat komentář

Jazykové pobyty v zahraničí

Nejen studenti, ale i dospělí lidé se stále více snaží vycestovat do zahraničí, aby si zdokonalily svoje jazykové vlastnosti, aby poznali jinou kulturu a cizí zemi. Nejčastěji jsou samozřejmě a pochopitelně vyhledávány země, kde se mluví německy a anglicky.

Co se týče anglicky mluvících zemí, tak je to hlavně Londýn, který je velice navštěvovaný a to zejména studenty, kterým bylo přiděleno stipendium nebo prostě jen mají zájem studovat v zahraničí na vlastní náklady. Dále je to právě Německo nebo Rakousko, kam se studenti a dospělé osoby odebírají za studiem a za prací.

V Německu je práce velice dobře finančně ohodnocena a za zcela jiných pracovních podmínek a tak se není čemu divit. Studenti zde mají problém zejména s tím, že mnohdy nejsou na školu přijati nebo na ni prostě nemají peníze. Pokud nejste přijati na školu, ale přesto toužíte naučit se německy naprosto dokonale, tak jsou pro vás připraveny takové jazykové pobyty nebo tábory, kde jsou jak Češi, tak i Němci, kteří mezi sebou komunikují pouze německy. U studia v Německu je problém, že je pro studenta ubytování příliš drahé.

Nejlepší je obrátit se na rodinu, které zaplatíte měsíčně minimální poplatek za ubytování a máte vlastně vyhráno.

Vložil Pobyty v německy mluvících zemích | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Jazykové pobyty v Německu

Německo je jednou z nejvíce vyhledávaných zemí zejména pro Čechy, kteří mají zájem studovat v zahraničí německý jazyk. Vzhledem k tomu, že je Německo naším sousedem, tak cesta tam i zpátky netrvá příliš dlouho a tak se snadno mohou studenti vracet na víkendy domů.

Stejně jako studium je i vyhledávána práce v Německu, která je velice dobře finančně ohodnocená a tak se stále více lidí snaží přesídlit do Německa. Pokud nemáte zájem trávit v Německu příliš dlouhou dobu, tak můžete využít jazykového kurzu, který je pořádán nejčastěji v létě. Díky těmto kurzům máte možnost naučit se plynule a dobře německy a to hned za několik týdnů.

Jedná se o jakýsi tábor, kde jsou jak Češi, tak i Němci, kteří spolu navzájem německy komunikují. Není nic lepšího než se naučit jazyk konverzací. Samozřejmě je možné přihlásit se do Německa na školu, kde češtinu nikdo tolerovat nebude a tak budete nuceni mluvit jen německy. To je nejen dobrou zkušeností v jazyku, ale především vystudujete zahraniční univerzitu nebo střední školu.

Na školu ale musíte být přijati, což jen málo který student zvládne a zároveň je nutné si platit ubytování, které se mnohdy může skutečně prodražit. Záleží jen na vás, jakou cestu si zvolíte pro zdokonalení jazyka.

Vložil Pobyty v německy mluvících zemích | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Učebnice němčiny

Učebnice němčiny jsou důležité nejen pro studenty, ale i pro osoby, které s němčinou začínají a rozhodli učit se jazyk sami a doma. V tomto případě je vhodné pořídit si učebnici, která je alespoň s částečným českým překladem.

Pro osoby, které německy neumí by tak učebnice byla spíš na obtíž než k tomu, aby se z ní něco naučily, protože by si zadání ani nebyli schopni přeložit. Některé učebnice jsou dokonce prodávány ještě s DVD nebo s CD, díky kterému má student možnost zapamatovat si slovíčka, tak jak je má správně vyslovovat a jak má správně tvořit věty a skládat slova tak, jak je to správně.

Učebnice je možné zakoupit nejen v knihkupectví nebo v kamenných obchodech, které se přímo zabývají prodejen potřeb pro začínající nebo pokročilé němčináře, ale dokonce i na internetu. Pokud se vám nechce kupovat drahé a nové učebnice, tak máte možnost obrátit se na bazary, kde se prodávají již opotřebené učebnice nebo jiné pomůcky, které učení němčiny jistě pomohou.

Pokud máte zájem zakoupit učebnice pro svoje děti, tak je vhodné kupovat učebnice dětské, kde je stejné množství textu, jako obrázků, které jsou pro děti velice lákavé. Některé obrázkové učebnice je možné si dokonce i vymalovat.

Vložil Knihy a doučování | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Němčina testy

Ať už s němčinou začínáte nebo se jen chystáte svoje znalosti procvičit, vždy je vhodné využít příležitosti a udělat si vědomostní test z němčiny. Díky těmto testům snadno poznáte, jak na tom s němčinou jste, co by jste měli zdokonalit nebo která slovíčka se ještě naučit.

Testy je samozřejmě možné provádět několika způsoby. Buď pouze na internetu, kde musíte online vyplnit celý test a pak ho odeslat do systému, který vám o zkontroluje. Ovšem pozor služba může být mnohdy zpoplatněna a to není příliš dobrý způsob, jak se dostat k výsledkům nebo si v knihkupectví či papírnictví zakoupit testy z němčiny v papírové podobě.

U těchto testů je samozřejmě jistota, že se k výsledkům dostanete, protože jsou vždy součástí slohu testů. Bez problémů si tak sami můžete zkontrolovat, jak na tom jste. Testy jsou vhodné nejen pro začátečníky, ale dokonce i pro studenty, kteří budou brzy z němčiny maturovat.

Díky těmto testům si tak snadno mohou procvičit i příklady k maturitě nebo si zapamatovat slovíčka, která dosud neumí, zkrátka a dobře se dokonale připravit na zkoušku. Některé prodejny mají dokonce i testy pro pokročilé němčináře nebo pro osoby, které se učí obchodní němčinu. Zde jsou testy opravdu zaměřeny pouze na slovíčka z oboru.

Vložil Knihy a doučování | Štítek , , , | Zanechat komentář
Chcete pracovat v zahraničí? Podívejte se na brigády v Německu, vyberete si vaši oblíbenou brigádu.